Przejdź do treści

Wniesienie pisma do sądu mailem, czy też za pośrednictwem platformy ePUAP, nie wywołuje skutków procesowych

Sąd Najwyższy wypowiedział się na temat skuteczności wniesienia do sądu pisma procesowego inicjującego postępowanie zwracając uwagę, że zasadniczą, dopuszczalną drogą złożenia pisma procesowego jest wniesienie go do sądu. Przepisy o charakterze formalnym nie przewidują innej drogi wniesienia pisma procesowego do sądu niż złożenie go w siedzibie sądu (w biurze podawczym),… Czytaj dalej »Wniesienie pisma do sądu mailem, czy też za pośrednictwem platformy ePUAP, nie wywołuje skutków procesowych

Warsztaty z uczniami I LO w Siemianowicach Śląskich

Dziś w kancelarii gościliśmy uczniów I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich w ramach warsztatów dla klas prawniczych. Cieszymy się z możliwości dzielenia się naszą wiedzą i doświadczeniem z młodszym pokoleniem. Mamy nadzieję, że ta wizyta zainspirowała uczniów i pomogła im w wyborze swojej przyszłej ścieżki zawodowej.

Ugoda w sprawie zachowku

Adwokat Marcin Chowaniec skutecznie doprowadził do zawarcia ugody w sprawie zachowku, dzięki której nasz klient otrzymał 50 000 złotych. 

V. edycja Potyczek Prawnych

Półfinały V. edycji Potyczek Prawnych – relacja

18 i 20 kwietnia 2023 r. odbyły się półfinały V. edycji Potyczek Prawnych.  W roku szkolnym 2022/23 rywalizuje ze sobą aż 12 szkół ponadpodstawowych. Uczniowie stanęli w szranki jako profesjonalni obrońcy i wygłosili mowy obrończe w specjalnie przygotowanych kazusach.  

adwokat Alicja Gradowska

Uchylenie alimentów na byłą żonę

Cieszymy się, że możemy pochwalić się kolejnym sukcesem naszej Kancelarii. W wyniku ciężkiej i skutecznej pracy adwokat Alicji Gradowskiej udało się doprowadzić do uchylenia alimentów na byłą żonę zasądzonych wyrokiem rozwodowym. Każda wygrana sprawa daje nam motywację do dalszego działania.

Wygrana w sprawie o ochronę dóbr osobistych

Po trzech latach sądowej batalii, Klient kancelarii dr hab. n. med. prof. AŚ Czesław Chowaniec wygrał prawomocnie proces ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach o ochronę dóbr osobistych, tym o ochronę dobrego imienia, prawa do renomy zawodowej i dobrej opinii o zawodowych kompetencjach.

V. edycja Potyczek Prawnych

Ćwierćfinały V. edycji Potyczek Prawnych – relacja

7 i 16 marca 2023 r. odbyły się ćwierćfinały V. edycji Potyczek Prawnych.  W roku szkolnym 2022/23 rywalizuje ze sobą aż 12 szkół ponadpodstawowych. Uczniowie stanęli w szranki jako profesjonalni obrońcy i wygłosili mowy obrończe w specjalnie przygotowanych kazusach.  

adwokat Alicja Gradowska

Sukces w sprawie o zasiedzenie nieruchomości

Kancelaria GC Adwokaci odniosła kolejny sukces! Tym razem udało się stwierdzić zasiedzenie nieruchomości, co pozwoliło naszemu Klientowi na uzyskanie prawa własności. Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym w Będzinie, a naszego Klienta reprezentowała adwokat Alicja Gradowska.

adwokat Alicja Gradowska

Sukces przy zasiedzeniu nieruchomości

Kancelaria GC Adwokaci znowu odniosła sukces! Tym razem udało nam się doprowadzić do stwierdzenia zasiedzenia nieruchomości przez naszego Klienta. Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym w Będzinie, a orzeczenie jest już prawomocne. Bardzo się cieszymy, że nasza praca przyniosła tak pozytywny rezultat dla naszego Klienta. Cała sprawa była prowadzona przez naszą doświadczoną adwokat Alicję Gradowską.

Orły prawa

GC Adwokaci laureatami nagrody Orły Prawa 2022

Kancelaria GC Adwokaci została laureatem konkursu Orły Prawa 2022. Orły Prawa to prestiżowa nagroda, którą mogą się poszczycić jedynie najlepsze firmy. W tym konkursie kapitułą oceniająca są klienci. Co za tym idzie, ich werdykt jest najlepszym potwierdzeniem profesjonalizmu wykonywanych usług. Nagroda przyznawana jest na podstawie ocen wystawionych przez klientów. Do grona Orłów mogą przystąpić tylko firmy o najwyższych ocenach.

czy testament można podważyć

Czy testament można podważyć?

Testament to dokument, który pozwala na przekazanie swojego majątku po śmierci. Wydaje się, że jest to prosta sprawa, jednak w rzeczywistości testament może być przedmiotem wielu sporów i kontrowersji. Czasami pojawia się pytanie, czy testament jest ważny i czy można go podważyć. W artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy testament można podważyć.

adwokat Alicja Gradowska

Waloryzacja wynagrodzenia Wykonawcy

Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu adwokat Alicja Gradowska, udało nam się doprowadzić do waloryzacji wynagrodzenia dla wykonawcy realizującego budowę w ramach zamówienia publicznego. Podwyższenie wynagrodzenia wyniosło ponad 1,5 miliona złotych!