Przejdź do treści

GC Adwokaci

Uroczysta promocja doktorska dr Marcina Chowańca

Mamy niezwykłą przyjemność podzielić się z Państwem radosną nowiną – 19 grudnia 2023 r. w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (auli im. Kazimierza Lepszego) mieliśmy przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – promocji doktorskiej adwokata doktora Marcin Chowańca!

Promocja doktorska stanowiła uroczyste zwieńczenie ostatnich lat pracy naukowej adwokata Marcina Chowańca zakończonej obroną rozprawy doktorskiej w 2021 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W ramach podjętego wyzwania zdobycia stopnia doktora nauk prawnych, w trakcie przewodu doktorskiego w Katedrze Kryminalistyki WPiA UŚ, mecenas Marcin Chowaniec przeprowadził szereg pionierskich badań empirycznych, zgłębiając i przybliżając problematykę skomplikowanych kwestii kryminalistyczno-prawnych aspektów pneumatycznej broni strzeleckiej i konsekwencji dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt jakie płyną z jej nieodpowiedzialnego i nielegalnego użytkowania.

Pasja do prawa, determinacja i nieustanne dążenie do celu, to cechy mecenasa Marcina Chowańca, które stanowią inspirację nie tylko dla jego współpracowników, ale również szerokiego grona młodego pokolenia prawników!