Przejdź do treści

SŁOWO O KONKURSIE

Potyczki Prawne to konkurs adresowany do uczniów szkół średnich zainteresowanych karierą prawniczą. Ideą „Potyczek prawnych” jest podnoszenie świadomości prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych. Zapoczątkowany został przez I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich poprzez zorganizowanie I edycji konkursu w siemianowickim Parku Tradycji. Pomysłodawcą jest Michał Szwestka – nauczyciel edukacji prawnej. 

Od początku I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich organizuje konkurs we współpracy z Fundacją Edukacji Prawnej “Iustitia”, Wolters Kluwer PL oraz Wyższą Szkołą Humanitas. Stopniowo do grona zaangażowanych w przygotowanie “Potyczek prawnych” dołączają kolejni partnerzy, co bardzo nas cieszy. Do zespołu dołączyła Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa oraz Kancelaria GC Adwokaci, która w II edycji zasiliła skład Jury, a także ufundowała nagrody dla zwycięzców. Od tego czasu Kancelaria GC Adwokaci współorganizuje konkurs szerząc wiedzę prawniczą wśród uczniów. 

W ramach konkursu uczniowie stają w szranki jako profesjonalni obrońcy i wygłaszają mowy obrończe w specjalnie przygotowanych kazusach. Wygłaszane mowy wzbudzają zachwyt publiczności i aprobatę jurorów.

VI. edycja Potyczek Prawnych

Lokalizacja

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45 
41-250 Czeladź

Godziny otwarcia

pon. – czw.: 9:00 – 17:00
pt.: 9:00 – 14:00

Kontakt

Telefon: 576 569 866
E-mail: kancelaria@gcadwokaci.pl

google-site-verification=p6NFRIeHfil2n-mzrjf1fwL4THXXH3SdsBDxOuhYos8