Przejdź do treści

GC Adwokaci

STREFA WIEDZY

Jeśli jesteś głodny wiedzy o prawie to koniecznie zajrzyj do naszego bloga. Znajdziesz tam nie tylko aktualności ze świata prawa ale także przystępne opracowania najpopularniejszych problemów prawnych z jakimi spotyka się nasz zespół. 

Zgodnie z polskim prawem, po nabyciu samochodu, motocykla czy innego pojazdu mechanicznego, właściciel ma obowiązek złożenia wniosku o jego rejestrację. Niedochowanie tego obowiązku może natomiast skutkować karami finansowymi. W jakim czasie trzeba zarejestrować samochód?

Spadek najczęściej kojarzy się nam z zyskiem. Czasami jednak długi spadkodawcy (a one też podlegają dziedziczeniu) są na tyle wysokie, że po prostu nie opłaca się przyjąć tego spadku. W takich sytuacjach można odrzucić spadek. Z niniejszego artykułu dowiesz się jak odrzucić spadek, jakie są terminy i formalności.

Bywają osoby, które pomimo nałożonego na nie obowiązku płacenia alimentów, nie wywiązują się z niego z najróżniejszych powodów. Oczywiście nie wszystkie przypadki muszą wynikać ze złej woli zobowiązanego, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy z daleko idących konsekwencji zawinionego zachowania. Z artykułu dowiesz się co grozi ojcu który nie płaci alimentów.

Bywają takie sytuacje, że osoba, która ma odziedziczyć spadek po bliskim zmarłym, zachowywała się wobec zmarłego w sposób bardzo niestosowny. W takich przypadkach wydaje się nam po prostu niewłaściwe, żeby taka osoba miała odziedziczyć spadek. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się niegodność dziedziczenia.

Na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej w dniu 4 października 2023 r. Rada podjęła decyzję o obniżeniu stopy referencyjnej NBP o 0,25 pkt proc., tj. do poziomu 5,75 %. Nowe stopy procentowe obowiązywać będą od dnia 4 października 2023 r. To druga decyzja o obniżeniu stóp procentowych po podwyżkach wprowadzonych w ramach tarczy antyinflacyjnej. Decyzja ta będzie miała istotny wpływ na wysokość odsetek od 4 października 2023 r. 

Na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej w dniu 6 września 2023 r. Rada podjęła decyzję o obniżeniu stopy referencyjnej NBP o 0,75 pkt proc., tj. do poziomu 6,00 %. Nowe stopy procentowe obowiązywać będą od dnia 7 września 2023 r. To pierwsza decyzja o obniżeniu stóp procentowych po podwyżkach wprowadzonych w ramach tarczy antyinflacyjnej. Decyzja ta będzie miała istotny wpływ na wysokość odsetek od 7 września 2023 r. 

Lokalizacja

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45 
41-250 Czeladź

Godziny otwarcia

pon. – czw.: 9:00 – 17:00
pt.: 9:00 – 14:00

Kontakt

Telefon: 576 569 866
E-mail: kancelaria@gcadwokaci.pl

google-site-verification=p6NFRIeHfil2n-mzrjf1fwL4THXXH3SdsBDxOuhYos8