Przejdź do treści

STREFA WIEDZY

Jeśli jesteś głodny wiedzy o prawie to koniecznie zajrzyj do naszego bloga. Znajdziesz tam nie tylko aktualności ze świata prawa ale także przystępne opracowania najpopularniejszych problemów prawnych z jakimi spotyka się nasz zespół. 

Czasami jednorazowa zapłata zachowku może być trudna i wpływać negatywnie na płynność finansową osoby zobowiązanej. Jednak ustawodawca podjął działania mające na celu rozwiązanie tego problemu.

Sąd Najwyższy wypowiedział się na temat skuteczności wniesienia do sądu pisma procesowego inicjującego postępowanie zwracając uwagę, że zasadniczą, dopuszczalną drogą złożenia pisma …

Naczelny Sąd Administracyjny wydał uchwałę, która ma rozwiać wątpliwości dotyczące przekazywania darowizn, w szczególności wśród osób najbliższych.

Testament to dokument, który pozwala na przekazanie swojego majątku po śmierci. Wydaje się, że jest to prosta sprawa, jednak w rzeczywistości testament może być przedmiotem wielu sporów i kontrowersji. Czasami pojawia się pytanie, czy testament jest ważny i czy można go podważyć. W artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy testament można podważyć.

13 grudnia 2022 r. to bez wątpienia bardzo ważny, historyczny dzień dla każdego kierowcy. Trybunał Konstytucyjny uznał właśnie, że od dawna krytykowane przepisy uprawniające zatrzymanie prawa jazdy za m. in. przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym są niezgodne z Konstytucją.

W czasach kryzysu coraz częściej spotykamy się z problemem niepłacących dłużników. Z opóźnieniach w płatnościach spotykają się nie tylko firmy, ale także osoby fizyczne. W takich sytuacjach konieczne może się okazać skorzystanie z drogi prawnej aby odzyskać taką wierzytelność. Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?

Lokalizacja

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45 
41-250 Czeladź

Godziny otwarcia

pon. – czw.: 9:00 – 17:00
pt.: 9:00 – 14:00

Kontakt

Telefon: 576 569 866
Email: kancelaria@gcadwokaci.pl