Przejdź do treści

GC Adwokaci

Eliminacje V. edycji Potyczek Prawnych – relacja

W dniach 12 i 14 marca 2024 roku odbyły się emocjonujące eliminacje konkursu “Potyczki Prawne”, które przyciągnęły uwagę uczniów szkół średnich z różnych regionów. Duet adwokatów z Kancelarii GC Adwokaci, adwokat Alicja Gradowska i adwokat dr Marcin Chowaniec, pełnili rolę prowadzących eliminacje we wszystkich grupach.

Konkurs, inicjatywa I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich, rozwija się dynamicznie dzięki zaangażowaniu wielu partnerów, włączając w to m.in. Fundację Edukacji Prawnej “Iustitia”, Wolters Kluwer PL, Akademię Humanitas, Akademię Górnośląską oraz Kancelarię GC Adwokaci. Wspólna praca tych instytucji pozwala na propagowanie wiedzy prawniczej wśród młodzieży i rozwijanie ich umiejętności.

W tegorocznych eliminacjach uczestnicy stanęli do rywalizacji w czterech grupach, prezentując swoje umiejętności jako profesjonalni obrońcy w specjalnie przygotowanych przypadkach. W grupie A zwyciężyło Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Gliwicach, natomiast w grupie B triumfowała drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Katowicach im. Wojciecha Korfantego. Zwycięzcą grupy C okazało się IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. St. Staszica, zaś w grupie D zwyciężyło I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich.

W trakcie zmagań, młodzi prawnicy wygłaszali mowy obrończe, które spotykały się z uznaniem publiczności i jury. Ich zaangażowanie i znajomość prawa imponowały, co podkreślało wysoki poziom tegorocznych “Potyczek Prawnych”.

Zwycięskie drużyny będą teraz przygotowywać się do kolejnych etapów konkursu, a ich umiejętności będą poddawane jeszcze bardziej wymagającym próbom. Kancelaria GC Adwokaci, wraz z innymi partnerami, będzie nadal wspierać i promować inicjatywy edukacyjne, rozwijając pasję i talent młodych adeptów prawa.

google-site-verification=p6NFRIeHfil2n-mzrjf1fwL4THXXH3SdsBDxOuhYos8