Prawo Motoryzacyjne

Leasing? Kupno auta? Podkręcony przebieg nowego samochodu? Wypadek komunikacyjny? Łącząc nasze pasje oraz pracę nasi adwokaci oferują dedykowaną pomoc prawną wszystkim tym, którzy spotkali się z prawem motoryzacyjnym. Nasi specjaliści niosą pomoc naszym Klientom nie tylko w zakresie umów motoryzacyjnych ale również przy wypadkach komunikacyjnych. 

Sprawy karne

Umowy motoryzacyjne

Sprawy o odszkodowania

Rekojmia

Prawo Motoryzacyjne - obraz 1

Bo umów należy dotrzymywać...

Umowy mają poważne skutki prawne. Dobrze skonstruowana umowa chroni obie strony i pozwala na pełną realizację ich zamierzeń. Z drugiej strony źle skonstruowana umowa może prowadzić do poważnych szkód, w szczególności strat materialnych. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja umowa nie zwiera żadnych niebezpiecznych haczyków lub pułapek skorzystaj z pomocy profesjonalnego adwokata lub radcy prawnego. Pomoże on nie tylko przeanalizować gotową umowę i nanieść poprawki, ale też przygotuje specjalnie dla Ciebie umowę “szytą na miarę”.

Już starożytni Rzymianie mawiali pacta sunt servanda czyli umów należy dotrzymywać. Częstokroć potykamy się z niedotrzymywaniem umów. Umowa może być niewłaściwie wykonana albo nie wykonana w ogóle. W takich sytuacjach prawo daje stronom umowy szereg możliwości zarówno w celu wyegzekwowania wykonania umowy (lub odszkodowania za jej niewykonanie) jak i w celu obrony przed bezpodstawnymi żądaniami drugiej strony. Profesjonalista pomoże Ci dobrać odpowiednie środki prawne związane z niewykonaniem umowy, sporządzi stosowne dokumenty i poprowadzi sprawę w sądzie i przed komornikiem.  

Prawo Motoryzacyjne - obraz 2

prawo motoryzacyjne

Wypadki komunikacyjne

Prawo przewiduje szeroki wachlarz rozwiązań prawnych dla osób, które doznały szkody bądź krzywdy z powodu wypadków drogowych. Prawidłowe i kompleksowe poprowadzenie sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie wymaga nie tylko kompleksowej analizy sprawy przez profesjonalnego prawnika – adwokata lub radcę prawnego ale też pomocy ekspertów z innych dziedzin. 

Nasz zespół zapewni Ci profesjonalną pomoc prawną z zakresu odszkodowań. Pomożemy Ci dokonać kompleksowej analizy sprawy, przygotujemy stosowne pisma i poprowadzimy Twoją sprawę. Dołożymy najwyższych starań aby Twoja sprawa prowadzona była na jak najwyższym poziomie. Zapewnimy Ci również kompleksowe wsparcie specjalistów z innych dziedzin niż prawo.  

Prawo Motoryzacyjne - obraz 3

Gdy kierowca usłyszy zarzut karny

Jeśli jesteś podejrzanym, oskarżonym lub skazanym w sprawie motoryzacyjnej skorzystaj z pomocy obrońcy. W sprawach motoryzacyjnych najczęściej spotykamy się z zarzutami związanymi z wypadkami drogowymi, jazdą po alkoholu, kradzieżami oraz oszustwami. Obrońca jest niezwykle ważną postacią w każdym postępowaniu karnym. To właśnie obrońca dba o interesy podejrzanego, oskarżonego lub skazanego. Zadaniem obrońcy jest nie tylko pilnowanie aby respektowane były prawa jego Klienta ale też zajmuje się składaniem pism i wniosków, uczestniczy w rozprawach i wykonuje wiele innych czynności. Nie martw się, że obrońca mógłby ujawnić Twoje sekrety – wiąże go tajemnica obrończa. 

Pokrzywdzonym zaoferować możemy natomiast pomoc profesjonalnego pełnomocnika. Pełnomocnik w sprawach karnych podobnie jak obrońca dba o interesy swojego Klienta.  Najczęściej pełnomocnik współpracuje w sprawie z prokuratorem. W niektórych przypadkach może jednak występować samodzielnie np. w sprawach z oskarżenia prywatnego. 

Prawo Motoryzacyjne - obraz 4

By szerzej spojrzeć na sprawę

Często sprawy motoryzacyjne wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. Najczęściej będzie to medycyna, która okazuje się kluczowa we wszystkich sprawach, w których doszło do obrażeń ciała poszkodowanego. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

Zadzwoń do nas

tel: +48 576 569 866

Napisz do nas

mail: kancelaria@gcadwokaci.pl

Znajdź nas

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45, 41-250 Czeladź

Godziny pracy

pon. - czw.: 9:00 - 17:00
pt.: 9:00 - 14:00