Przejdź do treści

GC Adwokaci

Sprawy spdakowe

Chciałbyś zabezpieczyć swój majątek na wypadek śmierci? A może straciłeś bliską Ci osobę i potrzebujesz uregulować sprawy spadkowe? Chciałbyś, żeby Twoja sprawa była prowadzona profesjonalnie? Rozwiązaniem dla Ciebie jest pomoc profesjonalnej Kancelarii. Pamiętaj, że pomoc prawna już na wczesnym etapie sprawy może mieć niebagatelny wpływ na wynik Twojej sprawy. Nasza Kancelaria może zaoferować Ci profesjonalną pomoc zarówno przy zabezpieczeniu Twojego majątku na wypadek Twojej śmierci, jak i przy uregulowaniu spraw spadkowych po Twoim bliskim.   

Jak możemy Ci pomóc?

Chciałbyś samodzielnie zdecydować co stanie się z Twoim majątkiem po Twojej śmierci? Rozwiązaniem dla Ciebie jest testament. Nasi prawnicy pomogą Ci wybrać właściwą formę testamentu oraz odpowiednie postanowienia testamentu tak, aby najpełniej oddawał Twoją wolę. Chciałbyś przekazać poszczególne przedmioty  ważnym dla Ciebie osobom? Dobierzemy dla Ciebie również właściwe zapisy zwykłe i windykacyjne. By zapewnić naszym Klientom kompleksową pomoc podjęliśmy współpracę z notariuszem, który pomoże sporządzić Ci testament notarialny. 

Spadkobiercom zaoferować profesjonalny pełnomocnik pomoże przeprowadzić postępowanie spadkowe. Jeśli testament jest kwestionowany lub nie ma kontaktu z choć jednym ze spadkobierców, to niezbędne okaże się stwierdzenie nabycia spadku na drodze sądowej. W takim wypadku profesjonalny pełnomocnik wskaże możliwe rozwiązania, a także poprowadzi Twoją sprawę. Jeżeli jest kilku współspadkobierców konieczne stanie się też dokonanie działu spadku – są to skomplikowane sprawy, które często wymagają pomocy profesjonalisty, nie tylko dla ustalenia stanu i wartości masy spadkowej, ale też prawidłowego określenia Twoich żądań. 

Często zdarza się, że bliskie osoby decydują się na przekazanie całości swojego majątku w testamencie obcej osobie np. przyjacielowi lub znajomemu. Jeżeli na podstawie ustawy należy Ci się spadek ale spadkodawca sporządził testament, w którym Cię pominął nie martw się – nie zostaniesz z niczym. W takim wypadku możesz dochodzić zachowku od spadkobiercy testamentowego. Profesjonalista pomoże Ci nie tylko obliczyć należnego Ci zachowku i zgromadzić niezbędne dokumenty ale również sporządzi wezwanie do zapłaty i w razie potrzeby poprowadzi Twoją sprawę w sądzie i przed komornikiem. 

Często sprawy spadkowe wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. W zakresie spraw spadkowych najczęściej będzie to pismoznawstwo by określić autentyczność testamentu, psychiatria i psychologia, by stwierdzić czy autor testamentu był zdolny do pojmowania znaczenia sporządzanego testamentu czy też rzeczoznawstwo, by określić wartość spadku. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

Lokalizacja

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45 
41-250 Czeladź

Godziny otwarcia

pon. – czw.: 9:00 – 17:00
pt.: 9:00 – 14:00

Kontakt

Telefon: 576 569 866
Email: kancelaria@gcadwokaci.pl

google-site-verification=p6NFRIeHfil2n-mzrjf1fwL4THXXH3SdsBDxOuhYos8