Przejdź do treści

GC ADWOKACI

PRAWO RODZINNE

Rozwód, separacja, podział majątku, a może postępowanie w sprawach nieletnich? Te i inne problemy prawne należą do zakresu spraw rodzinnych. W takich sprawach adwokat lub radca prawny pomoże Ci nie tylko poznać Twoje prawa i możliwości związane ze sprawą, ale też przygotuje wszelkie niezbędne pisma i poprowadzi sprawę. Pamiętaj, że sprawy rodzinne wymagają skrupulatnego przygotowania strategii procesowej i przygotowania dokumentów, które spełnią szereg wymogów. Nasi adwokaci i radcowie prawni zapewnią Ci profesjonalną pomoc w Twojej sprawie cywilnej. 

GDY NADCHODZI KONIEC ZWIĄZKU

Gdy małżeństwo dobiega końca i staje się jedynie zapisaną w dokumentach fikcją małżonkowie mogą je prawnie zakończyć za pomocą rozwodu.  Rozwód może zostać orzeczony jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia. Często z rozwodem związana jest kwestia winy w rozkładzie pożycia. Ta ma bardzo poważne znaczenie dla późniejszych obowiązków byłych małżonków. Prawidłowe sporządzenie pozwu rozwodowego, skrupulatne zebranie materiału dowodowego oraz właściwe przygotowanie do sprawy to nieliczne z zadań profesjonalnego pełnomocnika w sprawach rozwodowych. Separacja to środek prawny stosowany wówczas, gdy małżonkowie mają wątpliwości co do dalszej przyszłości.

ROZWÓD I CO DALEJ?

Orzeczenie rozwodu często wiąże się nie tylko z rozwiązaniem małżeństwa ale również z koniecznością uregulowania pozostałych spraw związanych z małżeństwem. Najczęściej świeżo rozwiedziony małżonek będzie musiał się zmierzyć z koniecznością uregulowania takich spraw jak podział majątku wspólnego małżonków, alimenty czy kontakty z dziećmi. Często sprawy te są bardzo skomplikowane, a natłok emocji związanych z rozwodem  zaburza obraz sprawy. Profesjonalista pomoże przeanalizować sprawę, wybrać najlepsze środki prawne, przygotuje stosowne pisma, a także poprowadzi sprawę. 

WYBRYKI MŁODOŚCI

W przypadku nieletnich, którzy popadli w konflikt z prawem bądź z zasadami współżycia społecznego zastosowanie znajduje ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Przewidziane w ustawie działania podejmuje się w wypadkach, gdy nieletni wykazuje przejawy demoralizacji lub dopuścił się czynu karalnego. Postępowanie w sprawach nieletnich przypomina postępowanie karne. Wobec nieletniego mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. W toku postępowania niezwykle ważna jest rola adwokata lub radcy prawnego jako obrońcy, który podejmie profesjonalną obronę nieletniego. Profesjonalista pomoże także pokrzywdzonemu jako jego pełnomocnik.

BY SZERZEJ SPOJRZEĆ NA SPRAWĘ

Często sprawy rodzinne wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

WIĘCEJ

STREFA WIEDZY

Jeśli jesteś głodny wiedzy o prawie to koniecznie zajrzyj do naszego bloga. Znajdziesz tam nie tylko aktualności ze świata prawa ale także przystępne opracowania najpopularniejszych problemów prawnych z jakimi spotyka się nasz zespół. Nasz blog pomaga przejść przez prawne labirynty i pokazuje, że to, co wydaje się nam skomplikowane, często może mieć proste rozwiązanie.

Lokalizacja

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45 
41-250 Czeladź

Godziny otwarcia

pon. – czw.: 9:00 – 17:00
pt.: 9:00 – 14:00

Kontakt

Telefon: 576 569 866
Email: kancelaria@gcadwokaci.pl

Zadzwoń teraz