Przejdź do treści

GC Adwokaci

Prawo rodzinne

Rozwód, separacja, podział majątku, alimenty, kontakty a może postępowanie w sprawach nieletnich? Te i inne problemy prawne należą do zakresu spraw rodzinnych. W takich sprawach adwokat lub radca prawny pomoże Ci nie tylko poznać Twoje prawa i możliwości związane ze sprawą, ale też przygotuje wszelkie niezbędne pisma i poprowadzi sprawę. Pamiętaj, że sprawy rodzinne wymagają skrupulatnego przygotowania strategii procesowej i przygotowania dokumentów, które spełnią szereg wymogów.

Jak możemy Ci pomóc?

Gdy małżeństwo dobiega końca i staje się jedynie zapisaną w dokumentach fikcją małżonkowie mogą je prawnie zakończyć za pomocą rozwodu.  Rozwód może zostać orzeczony jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia. Często z rozwodem związana jest kwestia winy w rozkładzie pożycia. Ta ma bardzo poważne znaczenie dla późniejszych obowiązków byłych małżonków. Prawidłowe sporządzenie pozwu rozwodowego, skrupulatne zebranie materiału dowodowego oraz właściwe przygotowanie do sprawy to nieliczne z zadań profesjonalnego pełnomocnika w sprawach rozwodowych. Separacja to środek prawny stosowany wówczas, gdy małżonkowie mają wątpliwości co do dalszej przyszłości.

Orzeczenie rozwodu często wiąże się nie tylko z rozwiązaniem małżeństwa ale również z koniecznością uregulowania pozostałych spraw związanych z małżeństwem. Najczęściej świeżo rozwiedziony małżonek będzie musiał się zmierzyć z koniecznością uregulowania takich spraw jak podział majątku wspólnego małżonków, alimenty czy kontakty z dziećmi. Często sprawy te są bardzo skomplikowane, a natłok emocji związanych z rozwodem  zaburza obraz sprawy. Profesjonalista pomoże przeanalizować sprawę, wybrać najlepsze środki prawne, przygotuje stosowne pisma, a także poprowadzi sprawę. 

W przypadku nieletnich, którzy popadli w konflikt z prawem bądź z zasadami współżycia społecznego zastosowanie znajduje ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Przewidziane w ustawie działania podejmuje się w wypadkach, gdy nieletni wykazuje przejawy demoralizacji lub dopuścił się czynu karalnego. Postępowanie w sprawach nieletnich przypomina postępowanie karne. Wobec nieletniego mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. W toku postępowania niezwykle ważna jest rola adwokata lub radcy prawnego jako obrońcy, który podejmie profesjonalną obronę nieletniego. Profesjonalista pomoże także pokrzywdzonemu jako jego pełnomocnik.

Często sprawy rodzinne wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

Lokalizacja

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45 
41-250 Czeladź

Godziny otwarcia

pon. – czw.: 9:00 – 17:00
pt.: 9:00 – 14:00

Kontakt

Telefon: 576 569 866
Email: kancelaria@gcadwokaci.pl