Rozwód, separacja, podział majątku, a może postępowanie w sprawach nieletnich? Te i inne problemy prawne należą do zakresu spraw rodzinnych. W takich sprawach adwokat lub radca prawny pomoże Ci nie tylko poznać Twoje prawa i możliwości związane ze sprawą, ale też przygotuje wszelkie niezbędne pisma i poprowadzi sprawę. Pamiętaj, że sprawy rodzinne wymagają skrupulatnego przygotowania strategii procesowej i przygotowania dokumentów, które spełnią szereg wymogów. Nasi adwokaci i radcowie prawni zapewnią Ci profesjonalną pomoc w Twojej sprawie cywilnej. 

Rozwód

Separacja

Podział majątku

Alimenty

Kontakty z dziećmi

Postępowania w sprawach nieletnich

rozwód

Gdy nadchodzi koniec związku

Gdy małżeństwo dobiega końca i staje się jedynie zapisaną w dokumentach fikcją małżonkowie mogą je prawnie zakończyć za pomocą rozwodu.  Rozwód może zostać orzeczony jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia. Często z rozwodem związana jest kwestia winy w rozkładzie pożycia. Ta ma bardzo poważne znaczenie dla późniejszych obowiązków byłych małżonków. Prawidłowe sporządzenie pozwu rozwodowego, skrupulatne zebranie materiału dowodowego oraz właściwe przygotowanie do sprawy to nieliczne z zadań profesjonalnego pełnomocnika w sprawach rozwodowych.

Separacja to środek prawny stosowany wówczas, gdy małżonkowie mają wątpliwości co do dalszej przyszłości. Nie jest tak radykalnym rozwiązaniem jakim jest rozwód. Podkreślenia wymaga, iż małżeństwo mimo separacji trwa nadal. W zakresie opieki nad dziećmi, alimentami i wspólnym mieszkaniem sąd orzeka o wszystkim, tak samo jak w przypadku rozwodu. W ramach postępowania o separację rola adwokata i radcy prawnego jest podobna

rozwód

Rozwód i co dalej?

Orzeczenie rozwodu często wiąże się nie tylko z rozwiązaniem małżeństwa ale również z koniecznością uregulowania pozostałych spraw związanych z małżeństwem. Najczęściej świeżo rozwiedziony małżonek będzie musiał się zmierzyć z koniecznością uregulowania takich spraw jak podział majątku wspólnego małżonków, alimenty czy kontakty z dziećmi. Często sprawy te są bardzo skomplikowane, a natłok emocji związanych z rozwodem  zaburza obraz sprawy. Profesjonalista pomoże przeanalizować sprawę, wybrać najlepsze środki prawne, przygotuje stosowne pisma, a także poprowadzi sprawę. 

podział majątku

Wybryki młodości czyli postępowanie w sprawach nieletnich

W przypadku nieletnich, którzy popadli w konflikt z prawem bądź z zasadami współżycia społecznego zastosowanie znajduje ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich. Przewidziane w ustawie działania podejmuje się w wypadkach, gdy nieletni wykazuje przejawy demoralizacji lub dopuścił się czynu karalnego. Postępowanie w sprawach nieletnich przypomina postępowanie karne. Wobec nieletniego mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. W toku postępowania niezwykle ważna jest rola adwokata lub radcy prawnego jako obrońcy, który podejmie profesjonalną obronę nieletniego. Profesjonalista pomoże także pokrzywdzonemu jako jego pełnomocnik.

By szerzej spojrzeć na sprawę

Często sprawy rodzinne wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

Strefa wiedzy - prawo rodzinne

Marcin Chowaniec
Alicja Gradowska
Elżbieta Chowaniec
Elżbieta Chowaniec
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Elżbieta Chowaniec
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Marcin Chowaniec

Zadzwoń do nas

tel: +48 576 569 866

Napisz do nas

mail: kancelaria@gcadwokaci.pl

Znajdź nas

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45, 41-250 Czeladź

Godziny pracy

pon. - czw.: 9:00 - 17:00
pt.: 9:00 - 14:00