Przejdź do treści

GC Adwokaci

Emocjonujący finał V. edycji Potyczek Prawnych: Wielkie zwycięstwo I LO im. T. Kościuszki w Mysłowicach

Jest nam niezmiernie miło podzielić się z Wami relacją z finału V. edycji konkursu Potyczki Prawne, który okazał się prawdziwym widowiskiem dla miłośników prawa i rywalizacji intelektualnej. Finał odbył się 5 czerwca 2023 r. w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. 

Przebieg finału

Dobiegła końca V edycja konkursu Potyczki prawne. W finałowej rozgrywce, która odbyła się w malowniczym Parku Tradycji, odbyła się prawdziwa batalia pełna płomiennych mów i mocnych argumentów. Wszystko to pod czujnym okiem prestiżowego jury, które w składzie dr hab. Macieja Borskiego, prof. AH, dr Katarzyny Płonki-Bielenin oraz Adama Koczyka, oceniało wystąpienia uczestników.
Wyjątkowe zmagania konkursowe poprowadził duet adwokatów z naszej kancelarii, Alicja Gradowska oraz dr Marcin Chowaniec.
Całe wydarzenie nie mogło się obejść bez licznie zgromadzonej publiczności, wśród której można było wypatrzyć wielu przedstawicieli świata prawniczego, w tym Beatę Gałecką – II zastępcę Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Adama Skowronka – Sekretarza Miasta, Annę Sobieraj – Naczelnik Wydziału Edukacji oraz Jarosława Gwizdaka – członka zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa INPRIS.
Ale najważniejszym momentem wieczoru było ogłoszenie zwycięzcy. Tegorocznym triumfatorem Potyczek Prawnych okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Mysłowicach! Mysłowiczanie tym samym wzięli rewanż za zeszłoroczny finał i zdobyli upragnione pierwsze miejsce. To niewątpliwie wielki sukces, na który zasłużyli uczestnicy: Julia Ossowska, Julia Dolata, Natalia Janeczko i Emilia Czylok.
O sukcesie zwycięskiego zespołu zadecydowało nie tylko ich doskonałe przygotowanie, ale także umiejętność argumentacji, precyzja logicznego myślenia oraz głęboka wiedza prawnicza.

Uczestnicy finału

Fotorelacja z finału

Zdjęcia zamieszczone w fotogalerii wykonała Aleksandra Wyrzykowska oraz Samanta Mohr i pochodzą ze strony organizatora konkursu.