Przejdź do treści

GC Adwokaci

Ćwierćfinały V. edycji Potyczek Prawnych – relacja

7 i 16 marca 2023 r. odbyły się ćwierćfinały V. edycji Potyczek Prawnych.  W roku szkolnym 2022/23 rywalizuje ze sobą aż 12 szkół ponadpodstawowych. Uczniowie stanęli w szranki jako profesjonalni obrońcy i wygłosili mowy obrończe w specjalnie przygotowanych kazusach.  

Rywalizacja grupy A i grupy B

Wielu emocji dostarczyła rozegrana w Akademia Górnośląska w Katowicach rywalizacja ćwierćfinałowa. W Grupie A zwycięstwo przypadło I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Mysłowicach, natomiast w Grupie B najwyżej oceniona została reprezentacja Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śl. I LO im. Króla Jana III Sobieskiego.

Rywalizacja grupy C

Reprezentacja I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich, w grupie C stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z II Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Będzinie i Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, jednak w ostatecznym rozrachunku zabrakło kilku punktów, by wyprzedzić „Wyspiana”.

Rywalizacja grupy D

W grupie D zwyciężył Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej, wyprzedzając Zespół Szkół Ekonomicznych w Katowicach im. Wojciecha Korfantego i IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. St. Staszica.