Jednym z głównych obszarów praktyki Kancelarii jest świadczenie specjalistycznej i kompleksowej pomocy prawnej dla podmiotów zajmujących się ochroną zdrowia. Pomagamy także osobom pokrzywdzonym błędami medycznymi. Świadczymy wszechstronną pomoc prawną zarówno personelowi medycznemu jak i placówkom medycznym, w zakresie szeroko rozumianego prawa medycznego. Doradzamy w bieżącej działalności podmiotów leczniczych oraz reprezentujemy ich interesy w postępowaniach cywilnych i karnych.    

Adwokat dla pacjenta

Adwokat dla medyka

Adwokat dla podmiotu leczniczego

błędy medyczne - obraz 1

Adwokat dla pacjenta

Reprezentujemy osoby poszkodowane błędem medycznym w zakresie dochodzenia roszczeń przeciwko szpitalom i innym podmiotom leczniczym. Kancelaria świadczy pomoc prawną, pomagając Klientom w sporach z podmiotami leczniczymi na wszystkich etapach postępowań karnych i cywilnych. Doradzamy także przy dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych z tytułu różnego rodzaju błędów medycznych oraz naruszeń praw pacjenta.

Błędy medyczne diagnostyczne

Błędy medyczne terapeutyczne

Błędy medyczne organizacyjne

Błędy medyczne techniczne

Błędy medyczne informacyjne

błędy medyczne - obraz 2

Adwokat dla medyka i podmiotu leczniczego

Personelowi medycznemu w ramach obsługi indywidualnej, oferujemy reprezentację przed sądami w sprawach cywilnych i karnych dotyczących odpowiedzialności za błędy medyczne. Świadczymy także pomoc lekarzom w postępowaniach dyscyplinarnych przed organami samorządu lekarskiego.

Podmiotom leczniczym (publicznym i niepublicznym) świadczymy kompleksową obsługę prawną, obejmującą bieżące doradztwo prawne, windykację należności, reprezentację przed sądami i organami administracji, obsługę w zakresie sporów sądowych, w tym w sporach sądowych z pacjentami o błędy medyczne.

błędy medyczne - obraz 3

Gdy potrzeba konsultacji…

Niezależnie od rodzaju zaistniałego problemu, z którym przychodzą nasi Klienci fundamentalne znaczenie odgrywa kompleksowe spojrzenie na sprawę. Doświadczenie naszych adwokatów wzbogacone stałą współpracą z szerokim gronem biegłych o wieloletniej praktyce opiniodawczej pozwala na kompleksową analizę prawno-medyczną. Dokonujemy kompleksowych ocen prawno-medycznych, zarówno przed wszczęciem postępowania jak i w jego trakcie. Sporządzamy opinie prawne, wykonujemy kontropinie oraz prezentujemy możliwe strategie postępowania w danej sprawie z pomocą naszych doświadczonych biegłych-ekspertów.

błędy medyczne - obraz 4

Nie musisz zlecać całej sprawy

Nie chcesz zlecać prowadzenia całej sprawy? Wolisz, aby twoje pisma były sporządzone przez profesjonalistę, a prowadzeniem sprawy zajmiesz się sam? To nie problem – nasi profesjonaliści mogą sporządzić poszczególne pisma w sprawie. Nasi prawnicy sporządzą nie tylko pierwsze pismo w sprawie – pozew lub wniosek – ale też przygotują pisma procesowe w toku sprawy, a także apelację czy zażalenie. Nasze pisma przygotowane są w oparciu o aktualne przepisy prawa, poglądy doktryny i orzecznictwo.

Strefa wiedzy - błędy medyczne

Elżbieta Chowaniec
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Elżbieta Chowaniec
Marcin Chowaniec
Marcin Chowaniec
Marcin Chowaniec
Marcin Chowaniec
Marcin Chowaniec
Marcin Chowaniec
Marcin Chowaniec
Marcin Chowaniec

Zadzwoń do nas

tel: +48 576 569 866

Napisz do nas

mail: kancelaria@gcadwokaci.pl

Znajdź nas

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45, 41-250 Czeladź

Godziny pracy

pon. - czw.: 9:00 - 17:00
pt.: 9:00 - 14:00