Przejdź do treści

GC Adwokaci

Zapowiedź III edycji Potyczek Prawnych

6 października 2020 r. główny organizator Konkursu Potyczki prawne ogłosił zapowiedź III edycji Potyczek Prawnych.  W roku szkolnym 2020/21 planowana jest rywalizacja aż dziewięciu szkół ponadpodstawowych. 

Organizacja konkursu III edycji Potyczek Prawnych

Planujemy rywalizację w następującej formule: po zgłoszeniu do konkursu dziewięciu szkół ponadpodstawowych rozlosujemy uczestników tak, by rywalizowali ze sobą po trzy szkoły w trzech różnych terminach i miejscach. Każda reprezentacja liczyć będzie dwóch uczniów. Do finału III edycji Potyczek Prawnych przechodzi zwycięzca etapu, zatem spotkają się w nim trzy szkoły.

Leksio - nieoficjalna maskotka konkursu potyczki Prawne
Lexio - nieoficjalna maskotka Konkursu Potyczki Prawne

Harmonogram konkursu zostanie opublikowany na początku grudnia. Pierwsze warsztaty przewidujemy na początku roku 2021, natomiast same rozgrywki konkursowe w marcu i kwietniu 2021. Jedna z potyczek o wejście do finału konkursu odbędzie się w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Znamy już termin – 30 marca 2021. Udział w niej weźmie reprezentacja Organizatora konkursu – I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich oraz dwie szkoły przydzielone w drodze losowania. Rywalizacja o miejsce w finale rozegra się również w siedzibie Wyższej Szkoły Humanitas (trzy szkoły przydzielone w drodze losowania) oraz w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej (tak samo). Finał konkursu odbędzie się w Wyższej Szkole Humanitas.

Uczestnicy Konkursu

uczestnicy III edycji Potyczek Prawnych

Konkurs w dobie COVID-19

Formuła konkursu dostosowana zostanie do sytuacji epidemiologicznej z zastosowaniem wymaganych środków ostrożności i reżimu sanitarnego. Jeżeli warunki na to pozwolą – przeprowadzimy konkurs z udziałem publiczności, jeżeli nie – przebieg konkursu będzie transmitowany na stronach internetowych Organizatorów

Konkurs Potyczki Prawne

Od początku I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich organizuje konkurs we współpracy z Fundacją Edukacji Prawnej “Iustitia”, Wolters Kluwer PL oraz Wyższą Szkołą Humanitas. topniowo do grona zaangażowanych w przygotowanie “Potyczek prawnych” dołączają kolejni partnerzy, co bardzo nas cieszy. Do zespołu dołączyła Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa oraz kancelaria GC Adwokaci, która w II edycji zasiliła skład Jury, a także ufundowała nagrody dla zwycięzców.