Przejdź do treści

GC Adwokaci

Prawo Karne

Toczy się z Twoim udziałem postępowanie karne lub wykroczeniowe? Chciałbyś, żeby Twoja sprawa była prowadzona profesjonalnie? Rozwiązaniem dla Ciebie jest pomoc profesjonalnej Kancelarii. Pamiętaj, że pomoc prawna już na wczesnym etapie sprawy może mieć niebagatelny wpływ na wynik Twojej sprawy. Nasza Kancelaria może zaoferować Ci profesjonalną pomoc zarówno obrońcy jak i pełnomocnika pokrzywdzonego.   

Jak możemy Ci pomóc?

Jeśli jesteś podejrzanym, oskarżonym lub skazanym skorzystaj z pomocy obrońcy. Obrońca jest niezwykle ważną postacią w każdym postępowaniu karnym. To właśnie obrońca dba o interesy podejrzanego, oskarżonego lub skazanego. Zadaniem obrońcy jest nie tylko pilnowanie aby respektowane były prawa jego Klienta ale też zajmuje się składaniem pism i wniosków, uczestniczy w rozprawach i wykonuje wiele innych czynności. Nie martw się, że obrońca mógłby ujawnić Twoje sekrety – wiąże go tajemnica obrończa.

Pokrzywdzonym zaoferować możemy natomiast pomoc profesjonalnego pełnomocnika. Pełnomocnik w sprawach karnych podobnie jak obrońca dba o interesy swojego Klienta.  Najczęściej pełnomocnik współpracuje w sprawie z prokuratorem. W niektórych przypadkach może jednak występować samodzielnie np. w sprawach z oskarżenia prywatnego. 

Nie w każdej sprawie można doprowadzić do uniewinnienia. Nie oznacza to, że w takiej sprawie adwokat jest zbędny. Nawet wówczas obrońca podejmuje walkę by do prowadzić do jak najłagodniejszego wyroku. Rola adwokata nie kończy się jednak wraz z prawomocnym wyrokiem skazującym. Skazany ma bowiem szereg możliwości by wpływać na wykonanie kary – przykładowo może walczyć o wykonywanie kary pozbawienia wolności w trybie dozoru elektronicznego, czyli w domu. Adwokat na tym etapie może pomóc dobrać właściwy środek prawny, przygotować odpowiednie dokumenty a także może reprezentować Klienta przed sądami. 

Często sprawy karne wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. Najczęściej będzie to medycyna, która okazuje się kluczowa we wszystkich sprawach, w których doszło do obrażeń ciała pokrzywdzonego. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin, w szczególności z zakresu medycyny sądowej. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

Lokalizacja

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45 
41-250 Czeladź

Godziny otwarcia

pon. – czw.: 9:00 – 17:00
pt.: 9:00 – 14:00

Kontakt

Telefon: 576 569 866
Email: kancelaria@gcadwokaci.pl