Przejdź do treści

GC Adwokaci

Ruszyły zapisy do IV. edycji Potyczek Prawnych!

10 października 2021 r. ruszyły zapisy do IV. edycji Potyczek Prawnych. W roku szkolnym 2021/2022 w konkursie krasomówczym zmierzy się reprezentacji aż 18 szkół ponadpodstawowych. Uczniowie staną w szranki jako profesjonalni obrońcy i wygłoszą mowy obrończe w specjalnie przygotowanych kazusach.  

Rejestracja do IV edycji konkursu Potyczek Prawnych

Do udziału w konkursie zgłaszać się mogą szkoły ponadpodstawowe województwa śląskiego. Ilość miejsc jest ograniczona (18), natomiast pierwszeństwo w zgłoszeniu mają szkoły, które brały udział w poprzedniej edycji (9). Jedno miejsce jest zarezerwowane dla I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich (Organizator konkursu). Aby zgłosić szkołę do udziału w konkursie wystarczy polubić udostępniony poniżej post z oficjalnego szkolnego konta Facebook, zamieścić pod nim komentarz: “Bierzemy udział!” i udostępnić post na swojej stronie.

Konkurs Potyczki Prawne

Od początku I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich organizuje konkurs we współpracy z Fundacją Edukacji Prawnej “Iustitia”, Wolters Kluwer PL oraz Wyższą Szkołą Humanitas. Stopniowo do grona zaangażowanych w przygotowanie “Potyczek prawnych” dołączają kolejni partnerzy, co bardzo nas cieszy. Do zespołu dołączyła Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa oraz kancelaria GC Adwokaci, która w II edycji zasiliła skład Jury, a także ufundowała nagrody dla zwycięzców.