PRAWO BUDOWLANE

Prawnik na budowie nie ma nic do roboty? Nic podobnego! Proces budowlany (inwestycyjny) wymaga od inwestora oraz wykonawców różnorodnych działań prawnych – od uzyskania pozwolenia na budowę aż po rozliczenia inwestora z wykonawcami.  W takich sytuacjach częstokroć pomoc profesjonalnego prawnika pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Nasi profesjonaliści pomogą inwestorom (w tym deweloperom), wykonawcom i podwykonawcom, osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Sporządzanie umów

Doradztwo

Postępowania administracyjne

Spory sądowe

Prawo budowlane - obraz 1

Adwokat w toku inwestycji

Nasi prawnicy pomogą przygotować inwestycję pod kątem prawnym – ustalą czy w danym procesie budowlanym konieczne jest pozwolenie na budowę lub zgłoszenie i przygotują odpowiednie wnioski. W toku procesu inwestycyjnego nasi specjaliści przygotują i przeanalizują umowy o roboty budowlane, a także inne umowy zawierane w trakcie realizacji inwestycji. Na zakończenie procesu budowlanego nasz zespół pomoże uzyskać pozwolenie na użytkowanie i inne niezbędne pozwolenia. W razie sporu inwestora i wykonawcy nasi specjaliści przygotują i poprowadzą ewentualną sprawę sądową. 

Prawo budowlane - obraz 2

Bo umów należy dotrzymywać...

Umowy mają poważne skutki prawne. Dobrze skonstruowana umowa chroni obie strony i pozwala na pełną realizację ich zamierzeń. Z drugiej strony źle skonstruowana umowa może prowadzić do poważnych szkód, w szczególności strat materialnych. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja umowa nie zwiera żadnych niebezpiecznych haczyków lub pułapek skorzystaj z pomocy profesjonalnego adwokata lub radcy prawnego. Pomoże on nie tylko przeanalizować gotową umowę i nanieść poprawki, ale też przygotuje specjalnie dla Ciebie umowę “szytą na miarę”.

Już starożytni Rzymianie mawiali pacta sunt servanda czyli umów należy dotrzymywać. Częstokroć potykamy się z niedotrzymywaniem umów. Umowa może być niewłaściwie wykonana albo nie wykonana w ogóle. W takich sytuacjach prawo daje stronom umowy szereg możliwości zarówno w celu wyegzekwowania wykonania umowy (lub odszkodowania za jej niewykonanie) jak i w celu obrony przed bezpodstawnymi żądaniami drugiej strony. Profesjonalista pomoże Ci dobrać odpowiednie środki prawne związane z niewykonaniem umowy, sporządzi stosowne dokumenty i poprowadzi sprawę w sądzie i przed komornikiem.  

Prawo budowlane - obraz 3

Wypadek na budowie?

Prowadzenie procesu inwestycyjnego nierozłącznie powiązane jest z ryzykiem nieszczęśliwego wypadku na budowie. Upadek, potknięcie czy uderzenie mogą być powodem poważnych problemów zdrowotnych. Wystąpienie takiego wypadku często wiąże się z odpowiedzialnością inwestora za doznaną szkodę i krzywdęPrawidłowe i kompleksowe poprowadzenie sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie wymaga nie tylko kompleksowej analizy sprawy przez profesjonalnego prawnika – adwokata lub radcę prawnego ale też pomocy ekspertów z innych dziedzin. 

Nasz zespół zapewni Ci profesjonalną pomoc prawną z zakresu odszkodowań. Pomożemy Ci dokonać kompleksowej analizy sprawy, przygotujemy stosowne pisma i poprowadzimy Twoją sprawę. Dołożymy najwyższych starań aby Twoja sprawa prowadzona była na jak najwyższym poziomie. Zapewnimy Ci również kompleksowe wsparcie specjalistów z innych dziedzin niż prawo.  

Prawo budowlane - obraz 1

By szerzej spojrzeć na sprawę

Często sprawy budowlane wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. Naturalną koleją rzeczy będzie to najczęściej budownictwo w różnych specjalizacjach. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

Strefa wiedzy - prawo budowlane

Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska

Zadzwoń do nas

tel: +48 576 569 866

Napisz do nas

mail: kancelaria@gcadwokaci.pl

Znajdź nas

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45, 41-250 Czeladź

Godziny pracy

pon. - czw.: 9:00 - 17:00
pt.: 9:00 - 14:00