Przejdź do treści

GC Adwokaci

Prawo Budowlane

Prawnik na budowie nie ma nic do roboty? Nic podobnego! Proces budowlany (inwestycyjny) wymaga od inwestora oraz wykonawców różnorodnych działań prawnych – od uzyskania pozwolenia na budowę aż po rozliczenia inwestora z wykonawcami.  W takich sytuacjach częstokroć pomoc profesjonalnego prawnika pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Nasi profesjonaliści pomogą inwestorom (w tym deweloperom), wykonawcom i podwykonawcom, osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

prace budowlane

Jak możemy Ci pomóc?

Nasi prawnicy pomogą przygotować inwestycję pod kątem prawnym – ustalą czy w danym procesie budowlanym konieczne jest pozwolenie na budowę lub zgłoszenie i przygotują odpowiednie wnioski. W toku procesu inwestycyjnego nasi specjaliści przygotują i przeanalizują umowy o roboty budowlane, a także inne umowy zawierane w trakcie realizacji inwestycji. Na zakończenie procesu budowlanego nasz zespół pomoże uzyskać pozwolenie na użytkowanie i inne niezbędne pozwolenia. W razie sporu inwestora i wykonawcy nasi specjaliści przygotują i poprowadzą ewentualną sprawę sądową. 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja umowa nie zwiera żadnych niebezpiecznych haczyków lub pułapek skorzystaj z pomocy profesjonalnego adwokata lub radcy prawnego. Pomoże on nie tylko przeanalizować gotową umowę i nanieść poprawki, ale też przygotuje specjalnie dla Ciebie umowę “szytą na miarę”.

Profesjonalista pomoże Ci także dobrać odpowiednie środki prawne związane z niewykonaniem umowy, sporządzi stosowne dokumenty i poprowadzi sprawę w sądzie i przed komornikiem.

Prowadzenie procesu inwestycyjnego nierozłącznie powiązane jest z ryzykiem nieszczęśliwego wypadku na budowie. Upadek, potknięcie czy uderzenie mogą być powodem poważnych problemów zdrowotnych. Wystąpienie takiego wypadku często wiąże się z odpowiedzialnością inwestora za doznaną szkodę i krzywdę. Prawidłowe i kompleksowe poprowadzenie sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie wymaga nie tylko kompleksowej analizy sprawy przez profesjonalnego prawnika – adwokata lub radcę prawnego ale też pomocy ekspertów z innych dziedzin. 

Często sprawy budowlane wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. Naturalną koleją rzeczy będzie to najczęściej budownictwo w różnych specjalizacjach. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

Lokalizacja

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45 
41-250 Czeladź

Godziny otwarcia

pon. – czw.: 9:00 – 17:00
pt.: 9:00 – 14:00

Kontakt

Telefon: 576 569 866
Email: kancelaria@gcadwokaci.pl