Przejdź do treści

GC Adwokaci

Półfinały VI. edycji Potyczek Prawnych – relacja

Półfinały VI edycji konkursu Potyczki Prawne dostarczyły wielu emocji. Pierwsze starcie odbyło się 16 kwietnia 2024 r. w Akademii Humanitas, gdzie zmierzyły się reprezentacje IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. St. Staszica oraz I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. Po zaciętej rywalizacji, zaledwie jednym punktem, pierwszym finalistą zostało IV LO im. St. Staszica.

Dwa dni później, 18 kwietnia 2024 r., poznaliśmy kolejnego finalistę podczas półfinału AB, który odbył się w Akademii Górnośląskiej w Katowicach. W tym pojedynku zmierzyły się reprezentacje I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Katowicach im. Wojciecha Korfantego. Po wyrównanej walce do finału awansowała drużyna technikum z Katowic. Warto podkreślić, że drużyna z Rybnika była najmłodszą w historii konkursu, składającą się wyłącznie z uczniów klasy pierwszej.
Ostatni półfinał odbył się 25 kwietnia 2024 r., gdzie spotkały się drużyny XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Mariana Mokwy w Gdańsku i VI LO w ZSO nr 6 w Gdańsku. Zwyciężyli uczniowie VI LO w ZSO nr 6 w Gdańsku, tym samym zapewniając sobie miejsce w finale.
Zwycięskie drużyny: IV LO im. St. Staszica, Zespół Szkół Ekonomicznych w Katowicach im. Wojciecha Korfantego oraz VI LO w ZSO nr 6 w Gdańsku, zmierzą się w finale, który odbędzie się 27 maja 2024 r. w Siemianowickim Centrum Kultury.

Fotorelacja