Przejdź do treści

GC Adwokaci

Odwołane rozprawy – COVID-19

koronawirus

W związku z epidemią COVID-19 do dnia 30 kwietnia 2020 r. odwołane zostały rozprawy w sądach na obszarze apelacji katowickiej za wyjątkiem spraw pilnych (np. aresztowych). W razie wątpliwości czy dana rozprawa została odwołana należy kontaktować się z właściwym sądem drogą telefoniczną lub mailową. 

Kancelaria GC Adwokaci skontaktuje się ze swoimi Klientami w sprawie odwołanych rozpraw.   

Odwołanie rozpraw nie oznacza, że sądy w tym czasie nie pracują. Co prawda nie odbywają się rozprawy i posiedzenia jawne ani nie przyjmowani są interesanci jednak normalnie odbywają się posiedzenia niejawne, które odbywają się bez udziału stron. Na takich posiedzeniach m.in. wydawane są nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym i nakazowym. Sędziowie w tym czasie zajmują się także zapoznawaniem z aktami spraw, wydają zarządzenia, sporządzają uzasadnienia orzeczeń oraz wykonują szereg innych czynności nie wymagających osobistego kontaktu z interesantami.  

Pamiętajmy, że decyzje o odwołaniu rozpraw podyktowane są przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo interesantów a także personelu sądów. 

google-site-verification=p6NFRIeHfil2n-mzrjf1fwL4THXXH3SdsBDxOuhYos8