Przejdź do treści

GC ADWOKACI

ODSZKODOWANIA

Doznałeś skody? Możesz domagać się odszkodowania. Doznałeś krzywdy? Możesz dochodzić zadośćuczynienia. Nasi adwokaci i radcowie prawni pomogą Ci ustalić przysługujące Ci prawa, przygotują i poprowadzą sprawę, a nasi eksperci pomogą wykazać zasadność i oszacować wysokość potencjalnego odszkodowania. Pamiętaj, że wsparcie profesjonalisty już w pierwszych chwilach po wypadku może znacząco zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie odszkodowania lub zadośćuczynienia oraz jego wysokość. 

ODSZKODOWANIE ZA SZKODĘ

Prawo przewiduje szeroki wachlarz rozwiązań prawnych dla osób, które doznały szkody bądź krzywdy z powodu działań (lub zaniechań) innego człowieka. Najczęściej spotykanymi sprawami są kwestie odszkodowań w związku z wypadkami drogowymi, wypadkami przy pracy, błędami medycznymi i przestępstwami. Prawidłowe i kompleksowe poprowadzenie sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie wymaga nie tylko kompleksowej analizy sprawy przez profesjonalnego prawnika - adwokata lub radcę prawnego ale też pomocy ekspertów z innych dziedzin.

GDY DOBRE IMIĘ ZOSTANIE NARUSZONE

Czasem słowa potrafią wyrządzić niemałą krzywdę. Naruszenie dobrego imienia jest jednym z częstszych powodów dochodzenia swoich praw przed sądem. Art. 23 kodeksu cywilnego wymienia przykładowy katalog dóbr osobistych każdego człowieka i zalicza do nich: zdrowie, wolność, cześć, swobodę sumienia, nazwisko, pseudonim, wizerunek, tajemnicę korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukową, artystyczną, wynalazczą i racjonalizatorską. W związku z tym lista tych dóbr jest stale poszerzana przez doktrynę i orzecznictwo. Nasi adwokaci i radcowie prawni pomogą Ci zweryfikować czy Twoje dobra osobiste zostały naruszone. Przygotują też Twoją sprawę i poprowadzą ją przed sądem.  

NIE MUSISZ ZLECAĆ CAŁEJ SPRAWY

Nie chcesz zlecać prowadzenia całej sprawy? Wolisz aby twoje pisma były sporządzone przez profesjonalistę, a prowadzeniem sprawy zajmiesz się sam? To nie problem - nasi profesjonaliści mogą sporządzić poszczególne pisma w sprawie. Nasi prawnicy sporządzą nie tylko pierwsze pismo w sprawie - pozew lub wniosek - ale też przygotują pisma procesowe w toku sprawy, a także apelację czy zażalenie. Nasze pisma przygotowane są w oparciu o aktualne przepisy prawa, poglądy doktryny i orzecznictwo. 

BY SZERZEJ SPOJRZEĆ NA SPRAWĘ

Często sprawy o odszkodowania i zadośćuczynienie wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. Najczęściej będzie to medycyna, która okazuje się kluczowa we wszystkich sprawach, w których doszło do obrażeń ciała poszkodowanego. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

WIĘCEJ

STREFA WIEDZY

Jeśli jesteś głodny wiedzy o prawie to koniecznie zajrzyj do naszego bloga. Znajdziesz tam nie tylko aktualności ze świata prawa ale także przystępne opracowania najpopularniejszych problemów prawnych z jakimi spotyka się nasz zespół. Nasz blog pomaga przejść przez prawne labirynty i pokazuje, że to, co wydaje się nam skomplikowane, często może mieć proste rozwiązanie.

Lokalizacja

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45 
41-250 Czeladź

Godziny otwarcia

pon. – czw.: 9:00 – 17:00
pt.: 9:00 – 14:00

Kontakt

Telefon: 576 569 866
Email: kancelaria@gcadwokaci.pl

Zadzwoń teraz