Doznałeś skody? Możesz domagać się odszkodowania. Doznałeś krzywdy? Możesz dochodzić zadośćuczynienia. Nasi adwokaci i radcowie prawni pomogą Ci ustalić przysługujące Ci prawa, przygotują i poprowadzą sprawę, a nasi eksperci pomogą wykazać zasadność i oszacować wysokość potencjalnego odszkodowania. Pamiętaj, że wsparcie profesjonalisty już w pierwszych chwilach po wypadku może znacząco zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie odszkodowania lub zadośćuczynienia oraz jego wysokość. 

Przestępstwa

Wypadki dorogowe

Wypadki przy pracy

Błędy medyczne

Naruszenie dóbr osobistych

Pobyt w szpitalu

Odszkodowania - cytat 1

Odszkodowania

Za doznaną szkodę należy się odszkodowanie

Prawo przewiduje szeroki wachlarz rozwiązań prawnych dla osób, które doznały szkody bądź krzywdy z powodu działań (lub zaniechań) innego człowieka. Najczęściej spotykanymi sprawami są kwestie odszkodowań w związku z wypadkami drogowymi, wypadkami przy pracy, błędami medycznymi i przestępstwami. Prawidłowe i kompleksowe poprowadzenie sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie wymaga nie tylko kompleksowej analizy sprawy przez profesjonalnego prawnika – adwokata lub radcę prawnego ale też pomocy ekspertów z innych dziedzin. 

Nasz zespół zapewni Ci profesjonalną pomoc prawną z zakresu odszkodowań. Pomożemy Ci dokonać kompleksowej analizy sprawy, przygotujemy stosowne pisma i poprowadzimy Twoją sprawę. Dołożymy najwyższych starań aby Twoja sprawa prowadzona była na jak najwyższym poziomie. Zapewnimy Ci również kompleksowe wsparcie specjalistów z innych dziedzin niż prawo.  

odszkodowania - obraz 1

Gdy dobre imię zostanie naruszone

Czasem słowa potrafią wyrządzić niemałą krzywdę. Naruszenie dobrego imienia jest jednym z częstszych powodów dochodzenia swoich praw przed sądem. Art. 23 kodeksu cywilnego wymienia przykładowy katalog dóbr osobistych każdego człowieka i zalicza do nich: zdrowie, wolność, cześć, swobodę sumienia, nazwisko, pseudonim, wizerunek, tajemnicę korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukową, artystyczną, wynalazczą i racjonalizatorską. W związku z tym lista tych dóbr jest stale poszerzana przez doktrynę i orzecznictwo. Nasi adwokaci i radcowie prawni pomogą Ci zweryfikować czy Twoje dobra osobiste zostały naruszone. Przygotują też Twoją sprawę i poprowadzą ją przed sądem.  

Hejt w dzisiejszych czasach stanowi coraz większy problem. Spotykamy się z nim w mediach społecznościowych, forach, blogach i innych. Hejter decydując się na nienawistny wpis w Internecie ryzykuje nie tylko odpowiedzialnością karną. Powinien on bowiem liczyć się również z ryzykiem odpowiedzialności cywilnej – odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych jego ofiary, w szczególności dobrego imienia.  Nasi prawnicy przygotują i poprowadzą Twoją sprawę o hejt zarówno na gruncie karnym jak i na gruncie odszkodowawczym.  

Odszkodowania - cytat 2

Nie musisz zlecać całej sprawy

Nie chcesz zlecać prowadzenia całej sprawy? Wolisz aby twoje pisma były sporządzone przez profesjonalistę, a prowadzeniem sprawy zajmiesz się sam? To nie problem – nasi profesjonaliści mogą sporządzić poszczególne pisma w sprawie. Nasi prawnicy sporządzą nie tylko pierwsze pismo w sprawie – pozew lub wniosek – ale też przygotują pisma procesowe w toku sprawy, a także apelację czy zażalenie. Nasze pisma przygotowane są w oparciu o aktualne przepisy prawa, poglądy doktryny i orzecznictwo. 

odszkodowania - obraz 2

By szerzej spojrzeć na sprawę

Często sprawy o odszkodowania i zadośćuczynienie wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. Najczęściej będzie to medycyna, która okazuje się kluczowa we wszystkich sprawach, w których doszło do obrażeń ciała poszkodowanego. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

Zadzwoń do nas

tel: +48 576 569 866

Napisz do nas

mail: kancelaria@gcadwokaci.pl

Znajdź nas

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45, 41-250 Czeladź

Godziny pracy

pon. - czw.: 9:00 - 17:00
pt.: 9:00 - 14:00