Obsługa prawna firm

Prowadzenie biznesu nieodzownie połączone jest z koniecznością rozwiązywania różnorodnych problemów prawnych. Założenie firmy, zawieranie umów czy windykacja to główne dziedziny z jakimi nasi Klienci zwracają się do nas. Z doświadczenia naszych prawników skorzystać mogą wszystkie firmy, bez względu na wielkość, branżę, czy posiadany budżet. Zakres porad prawnych zawsze dostosowany jest bowiem do indywidualnych potrzeb Klienta, a znajomość przepisów, możliwości prawnych i stosowanych interpretacji oferowana w ramach takich porad ułatwia prowadzenie przedsiębiorstwa i pomaga rozwijać biznes.

Stała obsługa prawna

Sprawy rejestrowe

Windykacja

Doradztwo i audyty

Spory sądowe

obsługa prawna firm - cyt.1

W jakich sytuacjach firmie przyda się prawnik?

Prawnik w biznesie przydaje się często. Dlatego zakres obsługi prawnej jest zawsze dostosowany do potrzeb naszych Klientów. Wsparcie naszej Kancelarii może być zarówno jednorazowe jak i przyjmować postać stałej obsługi prawnej. Mogą być to poszczególne porady, sporządzanie pism czy reprezentacja przed sądami. Zawsze staramy się zapewnić naszym Klientom jak najszerszą pomoc z ich problemami. 

Najczęściej nasi Klienci zwracają się do nas z problemami z windykacją należności, wątpliwościami co do treści umów jaki mają zawrzeć, a także sięgają po wsparcie w ramach toczących się postępowań z zakresu zamówień publicznych. 

obsługa prawna firm - obrazek 1

Stała obsługa prawna firm

Oferta stałej obsługi prawnej skierowana jest do wszystkich osób, które w związku z prowadzoną przez siebie działalnością (zarówno zawodową, jak i osobistą) potrzebują częstszego wsparcia kancelarii. Z reguły stała współpraca w zakresie doradztwa prawnego prowadzi do zmniejszenia kosztów obsługi prawnej

Form stałej obsługi prawnej istnieje zapewne tyle, ilu jest Klientów poszczególnych kancelarii. Stąd umowy stałej obsługi prawnej są bardzo zróżnicowane i dopasowane do potrzeb danego Klienta. Inaczej bowiem będzie kształtować się współpraca z dużym Klientem korporacyjnym, który potrzebuje wsparcia dla konkretnego działu swojej firmy, inaczej z podmiotem, który chciałby zlecić windykację należności od swoich dłużników, a jeszcze inaczej z małym przedsiębiorcą, który choć potrzebuje wsparcia ze strony kancelarii, to wsparcie ma to charakter sporadyczny.

W ramach współpracy możliwe jest określenie np. dyżurów, w ramach których adwokat czy pracownik kancelarii jest obecny w siedzibie Klienta.

obsługa prawna firm - cyt.2

Audyt prawny - by mieć pewność, że firma działa jak w zegarku

Audyt stanowi weryfikację przyjętych w firmie praktyk, procedur i innych wewnętrznych dokumentów pod kątem zgodności z prawem. Zakres przeprowadzanego audytu zależy od potrzeb Klienta, jego planów i zamierzonego celu. Efektem przeprowadzonego audytu prawnego jest przygotowany przez Kancelarię raport, w którym przedstawione są dostrzeżone nieprawidłowości zakwalifikowane według stopnia związanego z nimi ryzyka oraz proponowane metody eliminacji nieprawidłowości.

obsługa prawna firm - obrazek 2

By szerzej spojrzeć na sprawę

Często sprawy związane z obsługą firm wymagają specjalistycznej wiedzy z innych dziedzin niż prawo. Dlatego, by zapewnić kompleksową pomoc naszym Klientom podjęliśmy współpracę ze specjalistami z różnych dziedzin. Współpracujący z nami specjaliści nie tylko służą radą w toku sprawy ale również przygotowują prywatne opinie, które mogą zostać wykorzystane w toku sprawy.

Strefa wiedzy - prawo umów

Elżbieta Chowaniec
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Elżbieta Chowaniec
Elżbieta Chowaniec
Alicja Gradowska
Alicja Gradowska
Marcin Chowaniec
Marcin Chowaniec

Zadzwoń do nas

tel: +48 576 569 866

Napisz do nas

mail: kancelaria@gcadwokaci.pl

Znajdź nas

ul. Bolesława Pieńkowskiego 45, 41-250 Czeladź

Godziny pracy

pon. - czw.: 9:00 - 17:00
pt.: 9:00 - 14:00