Przejdź do treści

GC Adwokaci

Nadchodzą półfinały III. edycji Potyczek Prawnych

Już 30 marca oraz 8 i 9 kwietnia 2021 r. odbędą się półfinały III. edycji Potyczek Prawnych.  W roku szkolnym 2020/21 planowana jest rywalizacja aż dziewięciu szkół ponadpodstawowych. Uczniowie staną w szranki jako profesjonalni obrońcy i wygłoszą mowy obrończe w specjalnie przygotowanych kazusach.  

Organizacja konkursu III edycji Potyczek Prawnych

Decyzją Organizatora konkursu – I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich oraz Współorganizatorów: Wyższa Szkoła Humanitas i Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, tegoroczna 3.edycja w Rundzie eliminacyjnej do Finału odbędzie się ONLINE. Wszelkie informacje organizacyjne, formularze zgłoszeniowe oraz potrzebne linki udostępnione zostaną startującym w konkursie szkołom do połowy marca.

półfinały III. edycji Potyczek Prawnych

Przypominamy, że Grupa A rywalizować będzie 30 marca 2021, Grupa B – 7 kwietnia 2021, natomiast Grupa C – 8 kwietnia 2021.Przypominamy również, że zadaniem uczestników konkursu jest wygłoszenie mowy obrończej do przesłanych na adres mailowy szkoły kazusów. Czas na wygłoszenie mowy – maksymalnie 10 minut. Każde wystąpienie jest oceniane przez profesjonalne Jury.

W tym roku eliminacje do finału poprowadzą r.pr. Anna Rózga oraz adw. Alicja Gradowska i Marcin Chowaniec z GC Adwokaci.

półfinały III. edycji Potyczek Prawnych

Konkurs polega na wygłoszeniu mowy obrończej do przygotowanego przez Wyższą Szkołę Humanitas kazusu. W 3. edycji konkursu biorą udział dwuosobowe reprezentacje szkół. Na wygłoszenie mowy obrończej uczestnik ma 10 minut. Konkursowe kazusy wysyłane są do szkół z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Mowy obrończe oceniane są przez profesjonalne Jury. Wygrywa reprezentacja, która uzyska najwięcej punktów.

Uczestnicy III. edycji Potyczek Prawnych

półfinały III. edycji Potyczek Prawnych

Konkurs Potyczki Prawne

Od początku I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich organizuje konkurs we współpracy z Fundacją Edukacji Prawnej “Iustitia”, Wolters Kluwer oraz Wyższą Szkołą Humanitas. stopniowo do grona zaangażowanych w przygotowanie “Potyczek prawnych” dołączają kolejni partnerzy, co bardzo nas cieszy. Do zespołu dołączyła Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa oraz kancelaria GC Adwokaci, która w II edycji zasiliła skład Jury, a także ufundowała nagrody dla zwycięzców.