Przejdź do treści

GC Adwokaci

Finał IV. edycji Potyczek Prawnych – relacja

6 czerwca 2022 r. odbył się finał IV. edycji Potyczek Prawnych.  Zwycięzcą IV edycji konkursu Potyczki prawne została reprezentacja Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej – CKZiU Nowy Ekonomik, która wygrała zaledwie jednym punktem z I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Mysłowicach.

Przebieg finałów

Dobiegła końca IV edycja konkursu Potyczki prawne. Pierwszy raz w składzie dwunastu reprezentacji i pewnie po raz ostatni, gdyż docierają do nas informacje od kolejnych szkół o zamiarze zgłoszenia udziału w V edycji. Jak było dzisiaj w siemianowickim Park Tradycji? Bardzo emocjonująco! Kazusy nie sprawiły większego problemu uczestnikom rywalizacji, za to Jury miało nie lada orzech do zgryzienia. Ostateczny wynik punktowy 80:79 na korzyść Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej – CKZiU Nowy Ekonomik mówi sam za siebie. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Mysłowicach było godnym rywalem w finale
W uroczystej gali podsumowującej IV edycję udział wzięli przedstawiciele szkół rywalizujących w konkursie. Imprezę swoją obecnością uświetnili m.in. zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Marta Suchanek-Bijak, Naczelnik Wydziału Edukacji Anna Sobieraj, Przewodniczący Rady Gospodarczej Michał Janos. Prowadzącymi był duet adwokatów – Alicja Gradowska i Marcin Chowaniec z kancelarii GC Adwokaci. Skład Jury: dr hab. Maciej Borski (Wyższa Szkoła Humanitas), dr Katarzyna Płonka-Bielenin (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa), Adam Koczyk (Koczyk & Szafrański Kancelaria Radców Prawnych).

Uczestnicy finału

Nagranie z finału